Jaki elektrostymulator? - Serwis o elektrostymulacji

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Elektrostymulacja TENS Wybór elektrostymulatora TENS

Wybór elektrostymulatora TENS

Drukuj PDF

Poniżej znajduje się opis trzech przenośnych dwukanałowych aparatów do elektrostymulacji przeciwbólowej TENS uszeregowanych zaczynając od najbardziej zaawansowanych.

 


Elektrostymulator iTouch Plus TENS firmy TensCareElektrostymulator iTouch Plus TENS firmy TensCare

Najbardziej zaawansowany elektrostymulator TENS firmy TensCare, wiodącego dostawcy tego rodzaju urządzeń na rynku europejskim. Łączy prostotę użycia z efektywnością stymulacji. 8 programów fabrycznych sprawdzonych klinicznie oraz dodatkowe 2 własne, co pozwala na stosowanie aparatu praktycznie w dowolnej terapii przeciwbólowej!
Wśród dostępnych rodzajów stymulacji na uwagę zasługuje modulacja SD (Strength-Duration) oraz stymulacja Han'a.
Aparat posiada inteligentny system kontroli komfortu mocy eliminujący uczucie szoku elektrycznego przy dotknięciu odpiętej elektrody i pozwalający na zmianę natężenia impulsu w łagodnych krokach co 0.5 mA.

Ponadto aparat posiada wbudowany zegar i alarm podawania leków. Na wyposażeniu znajduje się mocowanie do paska pozwalające na noszenie urządzania ciągle przy sobie.


Elektrostymulator BioStim M7 firmy BMLS

Jeden z najlepszych elektrostymulatorów TENS na rynku. Posiada 7 wzorców stymulacji z różnymi rodzajami modulacji, w tym 2 rodzaje modulacji SD.

Cechą szczególną aparatu BioStim M7 jest możliwość ręcznej zmiany wszystkich parametrów impulsów w dość dużym zakresie w ramach predefiniowanych wzorców, co pozwala na bardziej skuteczne zapobieganie habituacji. Jest to z resztą wspólna cecha pozostałych urządzeń amerykańskiej firmy BMLS. Dobór parametrów warto skonsultować z lekarzem lub rehabilitantem.
Bardzo trwałe i niezawodne urządzenie do terapii TENS.


Elektrostymulator TOUCH TENS firmy TensCare

Jeden z najtańszych aparatów do terapii TENS na rynku. To niezwykle proste w użyciu urządzenie posiada w sumie 7 programów fabrycznych z podstawowymi rodzajami modulacji sygnału, w tym terapię uderzeniami (burst). Wewnętrzna trój-funkcyjna pamięć pozwala na zapamiętywanie ostatnich ustawień. Doskonały przy uśmierzaniu bólów doraźnych, ale również przydatny w zwalczaniu bólów przewlekłych i ostrych.


blog comments powered by Disqus